1 - Giriş
  2- Menu hakkında
  3-Test Demo
  4-Ing_Tur
  5-Tur_Ing
  6-Seslendirme
  7-Kullanıcı Sözlük
     Ing-Tur
     Tur-Ing
  8- Kelime DEMO
     Ing-Tur
     Tur-Ing
  9-Cümle DEMO
      Ing-Tur
     Tur-Ing
10- Tur-Ing diğer özellikler
11- IngTur programı
12-Balon Demo Oyunu
2- Menü Hakkında
[Düzen]-> Font  menüyü kullanarak yazı tipini ve  büyüklüğünü istediğiniz şekilde ayarlayın.Tek bir sahifede veya Ekranı ikiye bölerek iki ayrı sahifede  İngilizce ve Türkçe çalışabilirsiniz. Düzen menüsünü veya mouse sağ tuşunun özelliklerini kullanarak çeşitli metin düzenlemelerini gerçekleştirebilirsiniz .
Gramere uygun cümle kullanılması tavsiye edilir.
Proğram  küçük ve büyük harfli kelimeleri kullanır.Çeviri proğramı küçük harfleri büyük harfe çevirir.

   Konular
  Turing   Çeviri  Programı _______________________
MENÜ de aşağıdaki bölümler vardır.
        Dosya    Yeni,Aç,Kapat,Farklı Kaydet,Yazdır,Yazıcı Ayarı ve Çıkış bölümleri mevcut.Bunlar   Windows proğramlarında bilinen Dosya işlevlerine  sahiptir.
      Düzen     Kes,Kopyala,Yapıştır,Temizle,Tümünü Seç ve Font bölümleri var. Windows proğramlarında bilinen Editor işlevlerine  sahiptir. Bu bölüme Renk Seç menüsü ilave edilmiştir.Burada çalışacağınız editor sayfasının rengini değiştirebilirsiniz.
     ING_TUR  İngilizceden  Türkçeye  Çeviri yapar.
      Sözlük   İngilizce-Türkçe Sözlük, Tur-Ing ? Türkçe - İngilizce  Sözlükten oluşmuştur. Bütün Kelimeleri bir arada  görebilirsiniz.Bu bölüme Sözlük kayıt menüsü ilave edilmiştir.Kullanıcılar sözlükte kendi kelimelerini girebilir ve düzenleme yapabilirler. Sözlük_kayıt Sözlükkayit  bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
     TUR_ING Türkçeden  İngilizceye Çeviri yapar.

     Yardım    Konu ile ilgili açıklamaları bulabileceğiniz bir bölümdür.
Türkçe & İngilizce Dialog menüsünde Tur_Ing  ve Ing_Tur  Dialog pencerelerini beraber açabilir ve çeviri yapabilirsiniz.
Türkçe Kelime  ve İngilizce Kelime   Menüsünde  Sözlükten seçilen kelimeler ve karşılıkları  aynı anda görülebilir.Hız ayarını değiştirerek  yavaşlatabilir veya hızlandırabiliriz.Kelimenin karşılığını hemen görmek istemezsek çevirinin olduğu   bölüme   mouse ile tıklayarak gizleyebilir veya tekrar tıklayarak görünür hale getirilebiliriz.Bu Demoda kelimeler sözlükten rastgele seçilir.İngilizce seslendirme mevcuttur.Mouse ile tıklayarak aktif hale getirebilir veya kapatabilirsiniz.

Türkçe Cümle  ve İngilizce Cümle Menüsünde  Sayfaya yazılan cümleler veya yüklenen metin sayfasındaki cümleler sırayla  tercümesi yapılarak  pencerede  görünür..Hız ayarını değiştirerek  yavaşlatabilir veya hızlandırabiliriz.Cümlenin çevirisini  hemen görmek istemezsek çevirinin  olduğu  bölüme     mouse ile tıklayarak gizleyebilir veya tekrar tıklayarak görünür hale getirilebiliriz.Bu proğramla  birlikte  hazırlanan Türkçe cümleleri bulunduran  Hikaye ,İngilizce Cümleleri bulunduran Story Dosyalarını açarak Demo  için kullanabilirsiniz. 

Pencere      Pencere görünümünü değiştirebileceğiniz bölümdür